9 Kvě

Finálová účast na MZ IPC ISCH GP Hannover, konaná 28. 4. – 5. 5. 2023.

Do německého Hannoveru vyjela česká reprezentace sportovních střelců ve složení Jakub Kosek, Eliška Krejčí, Vladimír Marčan, Tomáš Pešek, Jiří Němec a asistentky Jarmila Marčanová a Kristýna Šlincová.

Trojice reprezentantů ve složení Kosek, Krejčí a Pešek dorazila v pátek do Hannoveru, kde na střelnici uložili zbraně a jeli se ubytovat do Hotelu Am Kamp. Následující den je čekala registrace, přejímka zbraní a odpoledne trénink.

První závod naši střelci zahájili v neděli disciplínou P3 (sportovní pistole 30+30 ran na 25 metrů), v které se Kosek prostřílel do fináles nástřelem 551 mezi osm nejlepších světových střelců a následně obsadil 6. místo. Pešek se umístil s nástřelem 546 bodů na pěkném 9. místě.

V pondělí proběhla úspěšně zdravotní klasifikace Elišky, tréninky a dojel zbytek reprezentace. Úterý začalo prvním vystoupením Elišky Krejčí na MZ v disciplíně P2 (vzduchová pistole 60 ran na 10 metrů), které poznamenalo nutné snížení zádové opěrky a s výsledkem 489 bodů skončila na 15. místě. V podvečer Eliška s Tomášem nastoupili do pro nás nové disciplíny MT AP Mix Team (vzduchová pistole 30 ran na 10 metrů) a obsadili s 529 body slušné 5. místo. Středu jsme začali disciplínou P5 (standardní vzduchová pistole 40 ran na 10 metrů). Nejlépe se vedlo Peškovi 341 bodů – 9. místo, Kosek 331 bodů – 11. místo, Němec 304 body – 14. místo, Marčan 296 bodů 15. místo a Krejčí 271 bodů – 16. místo. V soutěži družstev Pešek, Kosek, Marčan – 3. místo. Téměř bez přestávky pokračovala soutěž disciplínou P4 (libovolná pistole 60 ran na 50 metrů), v které oba střelci shodně nastříleli 507 bodů a oba dva 7 centrových desítek. Rozhodla proto poslední položka, kterou měl Kosek vyšší a obsadil tak 12. místo a Pešek 13. místo.

Ve čtvrtek proběhla poslední námi střílená disciplína P1 (vzduchová pistole 60 ran na 10 metrů), která byla pro naše střelce velmi vyrovnaná. Pešek 537 bodů – 12. místo, Kosek 536 bodů – 13. místo, Němec 535 bodů 14. místo a Marčan to uzavřel se 480 body – 27. místo. V soutěži družstev Pešek, Kosek, Němec – 3. místo.

Letošní konkurence v Hannoveru stála za to a pohled na startovní listiny jednotlivých disciplín potvrdil, že se na letošním závodě v německém Hannoveru sešla světová špička handicapovaných sportovních střelců.